Články na téma hodinky, pánské i dámské hodinky značek jako Festina, Certina, Casio, Rado, Tissot

Jak na výběr hodinek

Od dob, kdy začaly vznikat náramkové hodinky, uplynulo hodně let a postupem času a nástupem velkovýroby se staly z pouhého ukazatele času také důležitou součástí stylu každého z nositelů. U žen mohou hodinky plnit funkcí krásného doplňku a u mužů se mnohdy jedná o jediný „šperk“, který u nich najdeme.

Zejména pokud někdo zatouží koupit svému blízkému hodinky jako dárek, měl by k tomuto přistupovat s velkou obezřetností. Mohlo by totiž dojít k svízelným situacím při netrefení se do vkusu.

zpět na homepage hodinky

Hodinky jako skvělý tip na dárek
Investujte do kvalitních hodinek

Podle čeho tedy hodinky vybírat?

Výběr hodinek pro ženy je delikátní záležitostí, kterou nelze podceňovat a při jejich výběru je přítomnost ženy v drtivé většině případů vhodná, ne-li nutná. U mužů je situace prakticky stejná. Výběr hodinek by však měl být vždy určen nejen cenou, která nemusí vždy být klíčovým ukazatelem kvality, ale také tím, co od hodinek majitel očekává a jaký je jeho životní styl. Seznámíme se tedy s jednotlivými druhy hodinek, které jsou k dostání.

  • Analogové hodinky  - využívají k zobrazování přesného času ručičky. Hodinové, minutové a vteřinové.
  • Digitální hodinky – hodinky s digitálním výstupem, který ukazuje čas na display.
  • Binární hodinky – hodinky pro fajnšmekry. Ukazují čas po sečtení hodnot v binárním kódu.
  • Kombinované hodinky  - velmi častý typ hodinek, kdy je čas zobrazen jak ručičkami, tak grafickým displejem.

Typ pohonu hodinek

V hodinkách s quartzovým strojkem naleznete miniaturní elektromotor s přídavnou baterií.  Některé quartzové pohony obsahují také možnost solárního dobíjení pod ciferníkem hodinek.

Další možností je klasické natahování, kdy je strojek hodinek poháněn natažením ukryté pružinky, která se postupně rozbaluje. Výdrž tohoto zařízení bývá od 2 do 14ti dnů u drahých modelů.  Některé natahovácí mechanismy se natahují automaticky běžnými pohyby rukou při nošení hodinek. Samozřejmě existují i další metody natahování, avšak nejsou zcela běžné jako nabíjení baterií vibracemi rukou.

Pokročilé a základní funkce hodinek

Právě poměrně široká nabídka funkcí, které mohou hodinky mít, z nich činí velmi oblíbenou součást našeho životního stylu. Považte sami. Některé typy sportovních hodinek nabízí funkci barometru, který sleduje atmosférický tlak. Najdete v nich také hloubkoměr, který ocení zejména milovníci potápění. Užitečná vychytávka je také tachymetr, který majiteli analogových ručičkových hodinek určí rychlost v kombinaci se stopkami nebo třeba teploměr či výškoměr.

Moderní hodinky vás opravdu překvapí. Jsou schopny měřit váš tep, rádiově řídit nastavení času nebo vás díky speciálním tréninkovým funkcím trénovat při sportovních aktivitách.

Mezi výčet nejzajímavějších funkcí našich hodinek patří například :
Luminiscenční povlak ciferníku, který umožňuje pohodlné přečtení i při sníženém osvětlení. Obvykle bývá tímto povlakem potažen ciferník nebo části ručiček.
Alarm – běžná a oblíbená funkce hodinek. V nastavený čas automaticky upozorní akustickým zvukem.
Datumovka – jedná se o prosté zobrazení datumu na ciferníku hodin.
Stopky – jedná se o pokročilou funkci hodinek, které se také označují jako chronografy. Umí stopovat čas, jednotlivé časové úseky včetně mezičasů.
Tachymetr – ne, nejedná se o tachometr, ale má podobnou funkci. Slouží k určení rychlosti vás nebo vašeho vozidla.

funkce hodinek

Mezi další oblíbené funkce, které se vyskytují v naší nabídce jsou také kalendář, osvětlení, rádiové řízení času, měřič srdečního pulsu, výškoměr či baroměr a další pokročilé funkce, které se vyskytují zejména u sportovních hodinek, jejichž parametry jsou určeny na míru pro jednotlivé sporty.

Sklo hodinek

Obecně se u hodinek využívají sklíčka z minerálního skla, což je sklo s příměsí křemene. Jde o velmi častý a dá se říct nejčastější druh hodinkového sklíčka.Plastové akrylátové sklíčko má zase výhodu v pevnosti, je však náchylné na poškrábání. Je časté u dětských a sportovních hodinek.

Dalšími typy jsou sférická sklíčka, která díky vypouklému tvaru umožňují lépe číst ciferník. Výrazně dražší safírová sklíčka jsou nejtvrdší sklíčka, která jsou nejvíce odolná proti oděru a rýhám. Neznamená to ovšem, že jsou nerozbitná. V neposlední řadě se využívá také antireflexních sklíček, které zabraňují odleskům a zajistí vám dokonalou čitelnost ciferníku i při silném slunci.

Oblíbené druhy hodinek

Sportovní hodinky – jsou často doplněny výše uvedenými funkcemi a vyrábí se i pro konkrétní specifikace a specifické sporty. Výrobci je většinou opatřují buď kovovým, nebo plastovým pouzdrem kvůli odolnosti. Jsou lehké, antialergické a zpravidla velmi dobře těsní. Specifickou skupinou hodinek jsou chronografy, které navíc umí měřit čas podobně jako stopky. Mezi známé výrobce sportovních hodinek patří Tissot, Festina, klasické značky jako Casio či Timex.

tissot

Náramkové hodinky – vznikly z kapesních hodinek. Pánské náramkové hodinky jsou prakticky jediný šperk a ozdoba mužů. Bývají osazeny řadou speciálních funkcí. Dámské náramkové hodinky jsou často velmi stylovým designovým šperkem, přitom však plní svou funkci.

Módní hodinky – jsou vyráběny jako šperky zákazníků, kteří potřebují být vidět. Krásné kolekce vytváří firma Calvin Klein nebo Diesel či Storm.

Zlaté a platinové hodinky – osvědčená klasika. Luxus, přepych a našlapané funkce v přístroji, jehož hodnota neklesá.

zlate hodinky

hodinky, pánské hodinky, dámské hodinky, luxusní hodinky, elegantní hodinky ,módní hodinky, sportovní hodinky, zlaté hodinky...

hodinky Adidas, Alfex, Casio, Certina,
Charles Delon, Citizen, Diesel, DKNY, Emporio Armani, Esprit, Festina, Guess,
Hugo Boss, JVD, Kienzle, Lacoste, Lorus, Lotus, Memphis, Mustang, Nautica, Offshore, Orient, Prim, Pulsar, Puma, Royal London, Secco, Seiko, Skagen, Speedo, Storm, Swatch, Telstar, Timex, Tissot, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Wenger

•   Analogové hodinky
využívají k zobrazování přesného času ručičky (hodiny, minuty, vteřiny)
•   Digitální hodinky
hodinky s digitálním výstupem, který
ukazuje čas na display
•   Binární hodinky
hodinky pro fajnšmekry, ukazují čas po sečtení hodnot v binárním kódu
•   Kombinované hodinky
velmi častý typ hodinek, kdy je čas zobr.
jak ručičkami, tak grafickým displayem
 

hodinky

Máte zájem zde vložit originální článek na téma hodinky? Pište na info@weos.cz
Odkazy: