Články na téma hodinky, pánské i dámské hodinky značek jako Festina, Certina, Casio, Rado, Tissot

Jedinečný systém Eco-Drive hodinek Citizen

Zajímáte se o ekologické technologie? Ekologickou technologii nabízí hodinky Citizen. Řada těchto hodinek obsahuje Eco-Drive technologii, což je systém, který generuje a ukládá energii.

Pro Vás to znamená, že se nemusíte o hodinky nijak zvlášť starat a nemusíte utrácet za výměnu baterií.

zpět na homepage hodinky

Hodinky Adidas nejen pro sportovce
Zábavné hodinky Esprit
Kvalitní hodinky online

Hodinky Citizen s jednoduchou, efektivní a ekologickou technologií Eco-Drive mají příznivce na celém světě. Důvod jejich obliby je přitom velmi prostý. Hodinky Citizen s touto technologií nevyžadují složitou údržbu a využívají napájecí zdroj, jenž je neomezený a zcela zdarma. Navíc tyto hodinky neobsahují žádné škodlivé chemické látky, které jsou nezbytné pro výrobu klasických hodinek.

Hodinky Citizen s jedinečným systémem pohonu Eco-Drive v sobě spojují nejvyšší ekonomické, ekologické a estetické nároky. Hodinky Citizen se rozběhnou již po jedné minutě osvitu a jelikož se jedná o naprosto ekologický a zároveň levný pohon (využití přírodního zdroje, tj. světla), není zatíženo životní prostředí. Na každé hodinky připadne pouze jedna baterie po celou dobu jejich provozu a navíc tyto baterie neobsahují chemické látky použité v konvenčních hodinkových bateriích.

Efektivní typ nabíjení hodinek

Hodinky Citizen s Eco-Drive systémem obsahují disk z amorfního křemíku, který je pouze několik mikronů tenký. Disk se nachází pod ciferníkem hodinek a fotovoltaickým procesem přeměňuje světlo na elektřinu, která je uložena do speciální nabíjecí baterie. Tento efektivní typ nabíjení umožňuje použití různých druhů číselníků. Záleží na vkusu majitele, který design si zvolí.

Hodinky s tímto systémem mají navíc buňku, jenž střeží negativní vlivy nabíjecího cyklu. Vysoká kvalita baterie v hodinkách Citizen garantuje, že se její kapacita ani po mnoha cyklech nabíjení a vybíjení nezmenšuje, jako tomu je u klasické baterie. Budete-li s hodinkami normálně zacházet, můžete si být jisti doživotní spolehlivostí bez nutnosti výměny baterie.

 

eco-drive-citizen

Až pět let fungování při plném nabití

Při úplném nabití dokážou hodinky s technologií Eco-Drive pracovat 45 dní až 5 let v podmínkách, kde není světlo (některé modely dokážou běžet až půl roku v absolutní tmě). Obecně se dá říct, že většina hodinek Citizen má nastavenou rezervu asi na 180 dní. K zastavení těchto hodinek dochází velmi ojediněle. Většinou to není způsobeno selháním baterie, ale pouze jejím vybitím, například při dlouhém skladování hodinek ve tmě.

Dlouhodobé fungování po nabití hodinek Citizen, Vás přesvědčí o tom, že je systém Eco-Drive skutečně propracovaný a dokáže šetřit maximálním způsobem energii. Funkce, jenž se na šetření energii podílí je aktivována tehdy, pokud hodinky nejsou vystaveny určitému množství světla, které je pro nabíjení nezbytné (např. jsou hodinky uloženy v pouzdře). Úsporná funkce šetří energii zdánlivým vypnutím některých dalších funkcí na hodinkách, nicméně v pravý čas funkce opět obnoví. Podívejte se na video jak systém Eco-Drive funguje.

hodinky citizen

Upozornění při úplném vyčerpání baterie

Pokud by se stalo, že hodinky Citizen s technologii Eco-Drive nebudou dostatečně nabité a hrozilo by jejich úplné zastavení, aktivujete se varovný signál. U každého modelu je tento varovný signál jiný. Obvykle vteřinová ručička přeskočí v čase dvě sekundy. Pokud hodinky nemají vteřinovou ručičku, změní se pohyb minutové ručičky. U pokročilejších modelů je indikátor ručiček umístěn speciálním způsobem.

Další důležitou funkcí, o které jsme se zmínili již výše, je tzv. Time Reset Advisory. Tato funkce se u hodinek Citizen se systémem Eco-Drive aktivuje v případě, že se bude blížit vybití baterie. Zobrazovaný čas nebude v tu chvíli správný. Jakmile se hodinky vystaví světlu (slunečnímu nebo umělému), funkce Vás na to upozorní a po nabití začnou hodinky opět fungovat správně.

Jak hodinky Citizen Eco-Drive nabíjet

Výrobci doporučují nabití hodinek Citizen prostřednictvím slunečního záření, které patří mezi nejlepší a nejrychlejší způsoby nabití. Nicméně stejně tak dobře lze hodinky Citizen s technologií Eco-Drive nabíjet prostřednictvím umělého světla.

Pozor si dejte na nadměrné teplo, jenž může hodinky nenávratně poškodit. Hodinky rozhodně nevystavujte teplotám přes 60°C (tj. 140°F). Originální hodinky jsou vždy dodávány s podrobnými instrukcemi či návodem, jak daný model hodinek používat nebo čeho se vyvarovat.

 

hodinky, pánské hodinky, dámské hodinky, luxusní hodinky, elegantní hodinky ,módní hodinky, sportovní hodinky, zlaté hodinky...

hodinky Adidas, Alfex, Casio, Certina,
Charles Delon, Citizen, Diesel, DKNY, Emporio Armani, Esprit, Festina, Guess,
Hugo Boss, JVD, Kienzle, Lacoste, Lorus, Lotus, Memphis, Mustang, Nautica, Offshore, Orient, Prim, Pulsar, Puma, Royal London, Secco, Seiko, Skagen, Speedo, Storm, Swatch, Telstar, Timex, Tissot, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Wenger

•   Analogové hodinky
využívají k zobrazování přesného času ručičky (hodiny, minuty, vteřiny)
•   Digitální hodinky
hodinky s digitálním výstupem, který
ukazuje čas na display
•   Binární hodinky
hodinky pro fajnšmekry, ukazují čas po sečtení hodnot v binárním kódu
•   Kombinované hodinky
velmi častý typ hodinek, kdy je čas zobr.
jak ručičkami, tak grafickým displayem
 

hodinky

Máte zájem zde vložit originální článek na téma hodinky? Pište na info@weos.cz
Odkazy: